UARU

Як позбавитися нав’язливих думок ночами

Занепокоєння і безсоння – це взаємопов"язані частини єдиного циклу, потрапляючи в який організм не може нормально відпочивати, вважає психолог зі сну Кетрін Холл.

Способи позбавитися нав"язливих думок ночами і добре висипатися вона назвала в розмові з Metro.

Психолог пояснила, що причина виникнення занепокоєння полягає в страху провести чергову ніч без сну і вранці почуватися розбитим. При цьому, за її словами, що більше людина тривожиться, то сильніше погіршується якість її сну.

«Занепокоєння і тривога можуть призвести до того, що ви залишатиметеся в стані дрімоти. На жаль, це означає, що ви не зможете належним чином виспатися, поринувши в глибокий сон», — каже Хол.

Постійна відсутність глибокого повільного сну, продовжила психолог, означає, що людина швидко втомлюватиметься, гірше концентруватиметься. Крім того, у нього з"являється високий ризик інсульту та інфаркту.

Людям, які зіткнулися з безсонням, порадила не зловживати снодійними препаратами, оскільки в довгостроковій перспективі вони марні.

На її думку, перший крок до одужання — визнати, що тривожні чи нав"язливі думки ночами є виявом страху. Далі вона порадила створити в спальні ідеальні умови для відпочинку — у темному, тихому просторі не повинно бути нічого зайвого.

Також Холл закликала суворо дотримуватися порядку дня, в якому вранці має бути виділений час для спорту, а вечірній годинник присвячений розслаблюючим практикам. Зокрема, перед сном спеціалістка запропонувала приймати ванну, доглядати за шкірою, виконувати дихальні вправи або медитувати.

Крім того, психолог рекомендувала у другій половині дня відмовитися від кави та спиртного, а також звести до мінімуму використання смартфонів та інших гаджетів. Якщо ці заходи не допоможуть налагодити сон, варто звернутися за допомогою до лікаря, підсумувала Холл.

Джерело: UkrHealth.net

© 2011–2024 Медична довідка Вінницкої області
Мы в соціальних мережах: