UARU

Найголовніші правила доброго здоров’я кишечника

Найголовніші правила доброго здоров’я кишечника

Не дарма кишечник називають диригентом нашого тіла, адже від його стану та функціональної активності залежить робота всього організму загалом та кожного органу зокрема.

Якщо у шлунково-кишковому тракті відбувається «поломка», це відбивається не тільки на травленні.

З"являються проблеми зі шкірою, хронічна втома та зниження імунітету. Щоб кишечник працював справно, важливо йому допомогти.

Вживання харчових волокон і пребіотиків має вирішальне значення, коли мова заходить про здоров"я кишечника, його безперебійну роботу, – констатує біолог Дмитро Алексєєв.

«Потрібно прибрати зайве, додати до раціону харчові волокна, вживати пребіотики – це три головні правила», – зауважив учений. Що означає «прибрати зайве»?

Алексєєв зауважив, що у щоденному харчуванні не повинно бути цукру.

За словами мікробіолога, доданий цукор у продуктах є їжею для «поганих» мікробів кишечника. Чим більше його в регулярному раціоні, тим вищий ризик, що слизову оболонку травного тракту населятимуть патогенні бактерії.

Імунна система організму має певний ресурс боротьби з цими патогенами, але вона витримує лише «до певного моменту». Патогенні бактерії в кишечнику виробляють токсини і можуть сприяти розвитку захворювань.

Друге правило доброго здоров’я кишечника – вживання пребіотиків.

“Пребіотики як фільтр знищують патогенні бактерії і не дають їм пройти далі в організм”, – пояснив Алексєєв.

У раціоні, вважає експерт, має бути достатньо кисломолочних та ферментованих продуктів.

Що стосується третього правила – споживання харчових волокон – біолог радить слідувати йому, включаючи в раціон овочі та фрукти, салатні рослини, ягоди, горіхи та насіння, цільнозернові крупи.

Джерело: UkrHealth.net

© 2011–2022 Медична довідка Вінницкої області
Мы в соціальних мережах: