UARU

Куркума дуже корисна для здоров’я людини

Куркума дуже корисна для здоров’я людини

Чудовим джерелом мікроелементів, таких як вітаміни, мінерали та рослинні сполуки є куркума, і саме тут проявляється велика частина її переваг для здоров"я.

Що стосується вітамінів і мінералів, куркума містить вражаючу кількість марганцю, заліза, калію і вітаміну С, пише Realsimple. "Куркума також містить сполуки, звані куркуміноїдами, причому куркумін є найбільш відомим і добре вивченим. Ці сполуки належать до класу поліфенолів, що володіють антиоксидантною і протизапальною дією", - сказала доктор медичних наук і дієтолог Емі Девіс.

Вона зазначила, що антиоксидантні властивості куркуміну позитивно впливають практично на всі системи організму.

Куркума підвищує імунітет

Будучи багатим джерелом вітаміну С і рослинних сполук, куркума покращує загальний стан імунітету. Почасти це пов"язано з тим, що антиоксиданти виявляють і знищують молекули вільних радикалів, які лежать в основі багатьох хронічних і гострих захворювань.

Куркума сприяє здоров"ю серця

Ще одне хронічне захворювання, якому сприяють вільні радикали - це хвороби серця, тому куркума є потужним профілактичним заходом. Куркумін захищає як від атеросклерозу, так і від загального ризику серцевих захворювань. Ця спеція також може допомогти контролювати високий рівень холестерину. А магній, калій і залізо, що містяться в куркумі, також підтримують здоровий серцевий ритм і здоров’я крові.

Куркума сприяє метаболічному здоров"ю

Для людей з метаболічними порушеннями, такими як діабет 2 типу, або тих, хто хоче їм запобігти, куркума є чудовим доповненням. Це пов"язано з тим, що спеція допомагає регулювати рівень цукру в крові та запальну реакцію, допомагаючи лікувати або запобігати цим станам.

Куркума допомагає поліпшити психічне здоров"я

До куркуми часто звертаються по допомогу в галузі психічного здоров’я. Ця перевага зумовлена здатністю куркуміну підвищувати рівні нейротрофічного фактора головного мозку, що відіграє важливу роль у поведінці, навчанні, пізнанні та пам"яті, що є доброю ознакою в разі розладів настрою, таких як тривога і депресія.

Куркума сприяє загальному здоров"ю мозку

Куркума також може допомогти запобігти нейродегенеративним розладам, таким як хвороба Альцгеймера і деменція. Щоденне вживання куркуміну пов"язане з поліпшенням пам"яті, уваги та настрою в літніх людей завдяки зменшенню накопичення амілоїду і тау в мозку. Амілоїд і тау - це білки, які можуть накопичуватися в мозку і порушувати комунікацію між клітинами головного мозку, що потенційно призводить до нейродегенеративних станів.

Куркума сприяє здоров"ю суглобів

Протизапальний характер куркуми також корисний для здоров"я суглобів, особливо для тих, хто страждає від артриту. Добавки з куркумою майже так само ефективні, як нестероїдні протизапальні препарати для людей з остеоартритом колін. Також куркумін ефективний під час лікування болю при остеоартриті по всьому тілу.

Куркума підтримує поступове старіння

Антиоксидантні властивості куркуміну також ефективні проти ознак старіння, таких як зморшки і темні плями.

Куркума покращує здоров"я кишечника

Куркума може сприяти здоров"ю кишечника. Це відбувається завдяки позитивному впливу на мікробіом кишківника, допомагаючи регулювати і підтримувати цю важливу систему.

Джерело: УНІАН

© 2011–2024 Медична довідка Вінницкої області
Мы в соціальних мережах: