RUUA

Корисні продукти харчування для поліпшення роботи мозку

Корисні продукти харчування для поліпшення роботи мозку

Наш мозок потребує збалансованого раціону, який включає білки, вуглеводи, антиоксиданти та жирні кислоти, які у поєднанні покращують неврологічне здоров"я та загальний добробут.

Дослідження показують, що правильний вибір їжі може знизити рівень вікового занепаду когнітивних функцій, зберегти пам"ять та захистити від депресії та тривоги.

Наш мозок, як й інші органи, потребує особливої уваги. Для стимуляції його діяльності важливе не лише заняття спортом, але й правильне харчування, повідомляє 24 Канал.

Далі списком продуктів, які допоможуть вашому мозку працювати на всі 100%. Ви захочете це з’їсти просто зараз.

 Продукти, які покращують роботу мозку

Чорниця

Дипломований і сертифікований дієтолог Лорен Харріс-Пінкус розповідає, що численні дослідження доводять користь чорниці. Вона допомагає знизити ризик хвороби Альцгеймера, деменції та уповільнює темпи зниження когнітивної функції. Сині ягоди також активізують нейрони та покращують пам’ять.

Яйця

Холін і лютеїн, які містяться у складі яєць, здатні творити чудеса з роботою мозку. Холін відіграє важливу роль у розвитку головного органу та його функцій. Цей складник зазвичай важко знайти у такій великій концентрації в інших харчових продуктах. Своєю чергою, лютеїн допоможе налагодити роботу когнітивної функції. З цим складником також часто пов’язують здоров’я очей.

Риба

Якщо ви піклуєтесь про свій мозок – то вживання риби є обов’язковим. Морські продукти – це джерело омега-3. Періодичне споживання риби допоможе покращити пам’ять та здатність до навчання. Найкраще для стимуляції роботи мозку підійде "жирна" риба, адже саме у ній міститься найбільша концентрація корисних кислот. Обирайте сардини, лосось, оселедець, тунець, тріску, скумбрію, палтус чи акулу.

Цілозернові та горіхи

Саме ці продукти принесуть бажаний успіх, якщо ви на дієті. Вони є складниками майже усіх правильних раціонів, адже позитивно впливають на підвищення когнітивної функції та є чудовими нейропротекторними продуктами.

Баклажани

Баклажани багаті антиоксидантами – антоціанами. Вони покращують пам’ять. Згідно з оглядом 2005 року, 200-грамова порція баклажанів забезпечує 1500 мг антоціанів.

Какао

Вживання невеликої порції чорного шоколаду принесе користь для мозку. У дослідженні 2016 року, вчені виявили, що дорослі, які частіше вживають шоколад, мають кращі когнітивні показники, просторову пам’ять та абстрактне міркування.Згідно з дослідженням 2015 року, флаваноли, які містяться в какао, також можуть покращити роботу судин у мозку. Для отримання більшої кількості переваг вибирайте чорний шоколад з принаймні 70% вмісту какао.

Хрестоцвіті овочі

Вони багаті сірковмісними сполуками, які допомагають захистити мозок від повсякденного окислювального стресу.

У дослідженні 2018 року вчені виявили, що у здорових літніх людей, які їли листяні зелені овочі щодня, спостерігався повільніший темп зниження когнітивних функцій, у порівнянні з однолітками, які їли овочі рідко чи ніколи.

Наприклад, броколі є основним джерелом вітаміну С, який необхідний для вироблення нейромедіаторів. За даними Harvard Health Publishing, броколі також багатий бета-каротином, який може зіграти позитивну роль у роботі мозку.

Дослідження 2018 року показало, що споживання хрестоцвітних овочів пов’язане зі зниженим ризиком розвитку атеросклерозу – основної причини інсульту.

Джерела: 24 Канал, ЛІГАБізнесІнформ

© 2011–2021 Медицинская справка Винницкой области
Мы в социальных сетях: