RUUA

Прості правила, які допоможуть прожити до 100 років

Прості правила, які допоможуть прожити до 100 років

Здоровий спосіб життя, раціональне харчування, улюблена справа і близькі люди поруч – це те, що може продовжити життя людини.

Все перераховане здатне зарядити душу і тіло людини необхідною енергією, силами і бажанням якомога довше залишатися в доброму здоров"ї і насолоджуватися навколишнім світом.

Вісім простих правил, які можуть допомогти прожити до 100 років опублікувало видання "Живи". Вони засновані на численних дослідженнях і спостереженнях фахівців.

1. Здоровий кишечник.

Італійські вчені встановили, що люди, які відзначили 100-річний ювілей, мали здорову мікрофлору кишечника. Цей орган настільки важливий, оскільки в ньому існує величезна кількість бактерій, які виробляють вітаміни, виділяють енергію, необхідну для боротьби з інфекціями або, навпаки, самі виробляють токсини. Його оздоровленню сприяють продукти з пробіотиками.

2. Середземноморська дієта

Середземноморська дієта– відмінний спосіб оздоровити мікрофлору кишечника. Саме її дотримуються італійські довгожителі. Вона передбачає вживання оливкової олії, риби і морепродуктів, свіжих фруктів, овочів і зелені, оскільки вони є справжнім джерелом молодості і життєвої сили.

3. Вегетаріанство.

Вчені Гарварду стверджують, що більшість довгожителів США, за якими вони спостерігали, були вегетаріанцями. Фахівці не раз відзначали, що велика кількість білка, який надходить в організм з їжею, прискорює старіння. Якщо його зменшити, клітини витрачатимуть менше ресурсів на зростання і концентруватимуться на захисті організму, опорі стресам і інфекціям. Через це в"янення організму сповільнюється.

4. Обмеження солодкого.

Глюкоза, продукт розпаду цукру, може вступати в реакцію з білками клітин нашого організму, що призводить до так званого випадкового зшивання білків й інших небезпечних пошкоджень. Такі порушення накопичуються з віком і можуть викликати втрату еластичності шкіри, суглобів, серця, судин, а також розвиток онкології. Якщо ми обмежимо кількість цукру в раціоні, процес утворення таких пошкоджень в організмі сповільниться.

5. Фізична активність.

Регулярні заняття спортом тренують і зміцнюють клітини організму, підвищують їх стійкість до пошкоджень, покращують здатність до відновлення. У підсумку захисні сили організму зміцнюються, і це допомагає відстрочити старіння. Важливо, щоб заняття спортом або прогулянки займали щонайменше 40 хвилин в день. Ходити слід у швидкому, але комфортному для вас темпі. Однак не перестарайтеся: великі навантаження – це вже надмірний стрес, який шкідливий для організму.

6. Улюблена справа.

Психологи стверджують, що щасливі і повні ентузіазму люди оптимістично дивляться в майбутнє і хочуть жити якомога довше. У більшості довгожителів, за якими спостерігали фахівці, була улюблена справа. Поки біологи не можуть пояснити такий феномен, однак маса прикладів підтверджує: люди, які знаходять радість у повсякденних справах і насолоджуються улюбленими заняттями, живуть довше.

7. Вивчення іноземних мов.

Фінські вчені вважають, що таке заняття підвищує шанси дожити до ста років. На їхню думку, вивчення кількох мов – відмінне тренування для мозку, оскільки мультилінгвізм гальмує процес вікових змін у ньому. Альтернативою може бути розгадування кросвордів або усний рахунок.

8. Уникнення самотності.

На думку англійських вчених, це недуг, який сприяє скороченню життя. Щоб ним не "захворіти", необхідно оточити себе родичами і друзями. Другим способом "відтягнути" старіння вони назвали шлюб. Але чоловікам одружуватися слід із жінкою з високим рівнем IQ, оскільки шведські вчені вивчили 1,5 млн сімейних пар і прийшли до висновку: чим освіченіша і розумніша дружина, тим довше живе чоловік. Місія чоловіка – заробляти гроші, а жінки – підтримувати здоровий спосіб життя сім"ї, грамотно організувати раціон харчування, режим дня і дозвілля.

Джерело: Обозреватель

© 2011–2021 Медицинская справка Винницкой области
Мы в социальных сетях: