RUUA

Поради для здорового нічного сну

Свої сни людині контролювати важко. Проте навчити свій організм висипатися, завдання під силу кожному. Для цього треба знати декілька золотих правил.

Якщо ж сон щось порушило або не вдається поспати достатню кількість часу, прокинутися зранку може бути непросто.Тому, якщо хочете висипатися, налагодьте періоди сну і неспання, радять спеціалісти. Поради публікує видання The Conversation.

1. Склянка теплого молока з медом, випита хвилин за п`ятнадцять до сну, здатна заспокоїти нерви і викликати сонливість. Це надійний засіб перевірено не одним поколінням. Найголовніше, вибираючи даний спосіб боротьби, захистити себе від інших ворогів засипання.

2. Не подобається молоко? Спробуйте ромашковий чай з ложечкою меду або тростинного цукру. Приємний ласкавий аромат ромашки допоможе розслабитися і скинути з себе накопичився за день вантаж турбот. Проявіть в цій справі маленьку хитрість. Створіть навколо себе особливу атмосферу спокою.

Прийміть ванну, надягніть улюблену піжаму, налийте чай в красиву чашку, влаштуйтеся в зручному кріслі або на м`якому дивані, приглушіть світло і відстороніться (тепер вже до ранку) від усіх хвилюючих вас проблем. Побудьте наодинці з собою, зі своїми мріями і лише приємними думками.

3. Як вже згадувалося вище, можна вдатися до прийняття розслаблюючої ванни. Вода повинна бути теплою, а в якості корисного доповнення зверніть увагу на відвар тієї ж ромашки або кореня валеріани. Заспокійлива сіль, запалені свічки, спокійна музика - все це тільки вітається.

4. Непогано допомагає і масаж стоп, виконаний, наприклад, з ароматичною олією лаванди. Масаж легко зробити самостійно, але при бажанні можна довірити цю приємну процедуру і рукам другої половинки.

5. Якщо відчуваєте, що щовечірній перегляд телевізора перед сном не йде на користь вашому засипанню, проведіть експеримент. Відмовтеся від цієї звички хоча б на пару днів. Бути може, саме він розбурхує вашу свідомість і всіляко перешкоджає подальшому швидкому засипанню.

6. Те ж саме можна сказати і про комп`ютер. Всі незавершені справи за допомогою чудо-техніки спробуйте вирішувати трохи раніше за часом. І вже тим більше відмовтеся від електронного спілкування перед сном з ким би то не було. Залиште цей час тільки для себе коханих. Ніяких порад подругам, обговорення новин, перегляду нових повідомлень і листів і т. д.

7. Якщо ви прокинулися серед ночі і розумієте, що ситуація повторюється: все, сон уже не повернути... Не думайте про те, що знову тільки втрачаєте час. Ця думка проганяє останню надію заснути. Якщо вже зовсім не спиться, скажіть собі, що це вдалий час можна витратити з користю.

Наприклад, приготувати сніданок для своїх домочадців. Іноді це дуже навіть добре спрацьовує. Лінь залишати теплу постіль і займатися набридлими домашніми клопотами? Не виключено, що подібні думки швидко перенесуть вас замість кухні в бажане сонне царство.

8. А ще не забувайте про прогулянки на свіжому повітрі і обов`язковий режим дня (відхід до сну і пробудження в один і той же час перетворіть на правило). Уникайте непотрібного вживання перед сном кави або міцного чаю. Виключіть переїдання, але й не моріть себе голодом, вибирайте золоту середину!

Джерело: УНІАН

© 2011–2019 Медицинская справка Винницкой области
Мы в социальных сетях: